ZDROWE POSIŁKI

Wszystkie posiłki są przygotowywane przez firmę cateringową Zielona Kuchnia. Gotują pysznie oraz zdrowo w profesjonalnie przeznaczonych dla tego celu kuchniach. Posiłki są urozmaicone, odpowiednio zbilansowane. Rodzice z miesięcznym wyprzedzeniem uzyskują wgląd do jadłospisu. Zapewniamy wszelkiego rodzaju diety eliminacyjne dla dzieci z alergiami pokarmowymi.

AUTORSKIE PROGRAMY

i warsztaty psychologiczno-terapeutyczne

prowadzone przez naszego Psychologa.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Cotygodniowe zajęcia logopedyczne mają na celu m.in. usprawnianie narządów artykulacyjnych, kształtowanie prawidłowej wymowy, stymulowanie rozwoju mowy, rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej.

Istnieje również możliwość zapisania dziecka na indywidualne zajęcia logopedyczne, dostosowane do określonych potrzeb dziecka.

We wrześniu w naszym przedszkolu przeprowadzane są logopedyczne badania przesiewowe przez specjalistę logopedę. Każdy z rodziców otrzymuje pisemną informację na temat rozwoju mowy swojego dziecka.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Angielski 4 razy w tygodniu

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, wyłącznie w języku angielskim. Bogactwo pomocy dydaktycznych (płyty CD, książki, rymowanki, bajki, itp.) dodatkowo wspomagają proces dydaktyczny.

Cotygodniowe zajęcia rytmiczne:

Tańce, pląsy, wystukiwanie dźwięków wszystko przy pomocy Naszej Rytmiczki Pani Agnieszki, która prowadzi z dziećmi rytmikę wykorzystując w codziennej pracy pianino lub keyboard.

Cotygodniowe zajęcia z instrumentem klasycznym:

Zajęcia będą polegały przede wszystkim na umuzykalnianiu, budowaniu dobrej relacji młodego człowieka z klasycznym instrumentem, rozwijaniu słuchu oraz w pewnym sensie wrażliwości na naturalne brzmienie smyczkowego instrumentu, którego w dobie wszechobecnej komercjalizacji sztuki, po prostu brakuje. Jest to spowodowane cyfryzacją "nośników", z których dzieci już nawet w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym korzystają.

Program będzie się znacząco różnił od programu czy toku nauczania, który realizują np. Panie Rytmiczki. Stałymi punktami naszych spotkań będą:

- gry i zabawy muzyczne, polegające na reakcji dzieci na wiolonczelę,: podczas wysłuchania zagranych przeze mnie dźwięków, dzieci będą aktywizować się ruchowo

- zgadywanki muzyczne

- chciałbym skupić się na muzyce bajkowej, filmowej i obrazowej, poprzez prezentowanie podstawowych, naturalnych emocji, wynikających z charakteru prezentowanych utworów... mam tu na myśli pewien system odczuć, które drogą naturalnych skojarzeń pojawiają się gdy oglądamy jakąś bajkę lub film

- dysponujemy plecakiem pełnym instrumentów perkusyjnych i perkusjonaliów, nie będą to zabawkowe instrumenty; te instrumenty bardzo często są wykorzystywane w muzyce filmowej, tj. triangiel, marakasy, czy np. werbel. Instrumenty, na których jest oparty system ludzkiej wrażliwości, instrumenty, które generują pewne skojarzenia, np. pojedyncze uderzenia w triangiel automatycznie przywołują nam skojarzenia ze świętami lub zimą.

- zajęcia będą polegały na wspólnym graniu, wg znanego przez dzieci repertuaru muzycznego, z doświadczenia wiemy, że takie działania dają poczucie „współistnienia we wspólnym muzykowaniu”

 

Warsztaty rytmiczno-bębniarskie

Każde dziecko gra na swoim bębnie, jest bardzo twórczo, radośnie i głośno. Poza tym pan Bogdan prezentuje wiele ciekawych instrumentów etnicznych, ma wspaniały kontakt z najmłodszymi, wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi, a także w placówkach dla dzieci.

Koncerty muzyczne:

Nasz scenariusz audycji umuzykalniających jest stworzony bardzo skrupulatnie, a zarazem merytorycznie.

Nasze audycje muzyczne znacznie różnią się od produktów oferowanych przez konkurencję. Wyróżnia nas młodość, radość, chęć przekazania wiedzy oraz profesjonalizm.

Audycje zawierają kilka istotnych elementów m.in :

- wiedzę na temat historii i budowy instrumentów, zakresy brzmieniowe oraz informacje o technikach gry na danym instrumencie

- dobieramy repertuar do potrzeb i wieku młodych słuchaczy (również muzyka z bajek)

- prezentujemy muzykę przekrojową, od "light classical" czyli od standardów muzyki poważnej po przez muzykę programową po muzykę filmową oraz popularną

- elementem każdej audycji, zawsze mile przyjmowanym przez słuchaczy jest tzw. "zgadywanka muzyczna", która zawsze wzbudzą radość wśród dzieci i skłania je do aktywności.

- angażujemy dzieci do wspólnego grania, udostępniając im szereg instrumentów akustycznych

- prowadzimy również zajęcia muzyczne z nauki gry na instrumentach

- nasze audycje nigdy nie są takie same, tzn. nigdy nie zdarzyło się nam, aby w jednej placówce prezentować ten sam repertuar

A TAKŻE:

 • częste wyjścia na dłuższe spacery;
 • teatr;
 • wyjątkowe urodziny każdego przedszkolaka w Tygryskowej Krainie;
 • organizacja imprez z okazji Dnia Mamy i Taty, Babci i Dziadka, Walentynki, Bale Andrzejkowe;
 • wspólna wigilia;
 • zdrowe gotowanie;
 • zajęcia psychologiczne;
 • wycieczki;
 • goszczenie ciekawych gości takich jak: policjant, strażak, stomatolog itp.;
 • organizacja nocek w przedszkolu;
 • doświadczenie oraz profesjonalna kadra.